Zadetkov: 553

Vprašanje:

Pogodba o dosmrtnem preživljanju tete. Živeli smo skupaj. Skrbela je sama zase. Kaj lahko storijo brat, sestra. Otrok ni imela.


Odgovor:

Pogodbo o odsmrtnem preživljanju lahko dediči izpodbijajo, v kolikor je bila sklenjena pod prisilo, pretvezo ali pa če oseba, ki bi morala teto preživljati, ne izpodbija svojih obveznosti po pogodbi.

Pogodbo lahko izpodbijajo tudi v kolikor bi šlo za nesorazmerje med vrednostjo premoženja in vrednostjo prevzetih obveznosti.

Za konkretno mnenje pa bi bilo potrebno zadevo preveriti na podlagi konkretnejših informacij o zadevi.

MojMaliPravnik
Brezplačni pravni odgovor