Vprašanje:
Če grem v osebni stečaj, kako je s tretjino stanovanja, ki ga imam? V njem živi bivša žena, ki me ni zmožna izplačati.
Odgovor:
V kolikor se odločite za osebni stečaj, bo vaš lastniški del, torej 1/3 stanovanja del stečajne mase in se bo poskušalo unovčiti za poplačilo upnikov, torej se bo vaša 1/3 prodala, oz. poskušala prodati.
V kolikor vaše 1/3 ne bo mogoče prodati, se bo ponudila oz. razdelila med upnike v stečajnem postopku, v kolikor v to pristanejo.
V kolikor upniki ne bodo prevzeli vašega deleža stanovanja, vam ostane.
Več informacij najdete spodaj:
Informiran.si - Odgovori na najbolj pogosto zastavljena vprašanja o osebnem stečaju.
Informiran.si - Glavne novosti na področju osebnega stečaja
Informiran.si - Osebni stečaj - Kako ga pričeti z minimalnimi stroški?
Informiran.si - Kaj spada in kaj ne spada v stečajno maso v osebnem stečaju?
