Zadetkov: 1446

Vprašanje:

Če grem v osebni stečaj, kako je s tretjino stanovanja, ki ga imam? V njem živi bivša žena, ki me ni zmožna izplačati.
 

Odgovor:

V kolikor se odločite za osebni stečaj, bo vaš lastniški del, torej 1/3 stanovanja del stečajne mase in se bo poskušalo unovčiti za poplačilo upnikov, torej se bo vaša 1/3 prodala, oz. poskušala prodati.

V kolikor vaše 1/3 ne bo mogoče prodati, se bo ponudila oz. razdelila med upnike v stečajnem postopku, v kolikor v to pristanejo.

V kolikor upniki ne bodo prevzeli vašega deleža stanovanja, vam ostane.

Več informacij najdete spodaj:

Informiran.si - Odgovori na najbolj pogosto zastavljena vprašanja o osebnem stečaju.

Informiran.si - Glavne novosti na področju osebnega stečaja

Informiran.si - Osebni stečaj - Kako ga pričeti z minimalnimi stroški?

Informiran.si - Kaj spada in kaj ne spada v stečajno maso v osebnem stečaju?

MojMaliPravnik
Brezplačni pravni odgovor