Zadetkov: 2589

Vprašanje:

Sem upravičen do odpravnine pri delu za določen čas, če mi delodajalec podaljšuje pogodbo za 3 mesce že eno leto? 

Odgovor:

Da, seveda v kolikor po poteku zadnje pogodbe o zaposlitvi za določen čas, ne bo prišlo do podaljšanja zaposlitve oz. podpisa nove pogodbe in v kolikor v Vašem primeru pogodba o zaposlitvi ni sklenjena zaradi:

  • nadomeščanja začasno odsotnega delavca,
  • opravljanja sezonskega dela, ki traja manj kot 3 mesece v koledarskem letu,
  • opravljanja javnih del oz. prenehanja pogodbe o zaposlitvi za določen čas, ki je bila sklenjena zaradi vključitve v ukrepe aktivne politike zaposlovanja v skladu z zakonom.

Prav tako Vam odpravnina ne pripada, če:

  • če Vas delodajalec zaposli za nedoločen čas,
  • če nadaljujete delo na podlagi pogodbe o zaposlitvi za nedoločen čas,
  • če zavrnete pogodbo za nedoločen čas.

Več si lahko preberete v spodnjih člankih:

Informiran.si - Kdaj in v kolikšnem znesku je delavec upravičen do odpravnine?

Informiran.si - Podrobnosti o pogodbi o zaposlitvi za določen čas, ki jih morda ne poznate, a so zelo pomembne

MojMaliPravnik
Brezplačni pravni odgovor