Zadetkov: 1444

Vprašanje:

Pogodba mi je potekla. Jaz se vedno delam. Nihče ni rekel, naj vrnem kartico ali da ne pridem več na delo. Kaj storiti?
 

Odgovor:

Zakon o delovnih razmerjih v 56. členu določa, da se, če je pogodba o zaposlitvi za določen čas sklenjena v nasprotju z zakonom ali kolektivno pogodbo ali če ostane delavec na delu tudi po poteku časa, za katerega je sklenil pogodbo o zaposlitvi, šteje, da je delavec sklenil pogodbo o zaposlitvi za nedoločen čas.

Za konkreten odgovor bi morali zadevo preučiti bolj konkretno, vendar bi iz opisanega lahko izhajali, da ste ostali na delu po poteku delovnega razmerja in lahko od delodajalca zahtevate sklenitev delovnega razmerja za nedoločen čas.

e-obrazec - Poziv delavca delodajalcu za izstavitev pogodbe o zaposlitvi za nedoločen čas - delo po poteku pogodbe za določen čas

Več informacij najdete spodaj:

Informiran.si - Podrobnosti o pogodbi o zaposlitvi za določen čas, ki jih morda ne poznate, a so zelo pomembne

Informiran.si - Kolikokrat lahko delodajalec podaljša pogodbo?

MojMaliPravnik
Brezplačni pravni odgovor