Zadetkov: 2949

Vprašanje:

Mama se je upokojila leta 2011. Delodajalec ji noče izplačati odpravnine. Kaj storiti?
 

Odgovor:

Če ima mama plačilno listo (obračun),kjer je ta odpravnina obračunana, lahko vloži izvršbo na podlagi verodostojne listine preko portala e-sodstvo.

Če plačilnih list nima, mora vložiti tožbo na pristojno delovno sodišče.

e-obrazec: Tožba delavca zoper delodajalca za plačilo odpravnine

Treba je opozoriti tudi, da je zastaralni rok v katerem mora začeti z izterjavo 5 let.

Več informacij najdete v spodnjih člankih:

Informiran.si - Izvršba na podlagi verodostojne listine

Informiran.si - Kdaj in v kolikšnem znesku je delavec upravičen do odpravnine?

MojMaliPravnik
Brezplačni pravni odgovor