Zadetkov: 2711

Vprašanje:

Pripada delavcem, ki jim samovoljno preneha delovno razmerje v začetku februarja, regres za to obdobje?
 

Odgovor:

Delavcu pripada za koledarsko leto sorazmerni regres za vsak dopolnjen mesec dela v tem letu.

Če tako delavcu preneha pogodba o zaposlitvi v sredini februarja (tudi če po njegovi volji), mu v tem letu pripada 1/12 regresa.

Več si lahko preberete v spodnjem članku:

Informiran.si - Odgovori na najpogostejša vprašanja o regresu

MojMaliPravnik
Brezplačni pravni odgovor