Vprašanje:
Pripada delavcem, ki jim samovoljno preneha delovno razmerje v začetku februarja, regres za to obdobje?
Odgovor:
Delavcu pripada za koledarsko leto sorazmerni regres za vsak dopolnjen mesec dela v tem letu.
Če tako delavcu preneha pogodba o zaposlitvi v sredini februarja (tudi če po njegovi volji), mu v tem letu pripada 1/12 regresa.
Več si lahko preberete v spodnjem članku:
Informiran.si - Odgovori na najpogostejša vprašanja o regresu
