Vprašanje:
Odgovor:
Iz opisa, ki ste ga navedli ni razbrati nepravilnosti.
Kljub bolniški odsotnosti, je vaša pogodba še vedno veljavna in po poteku bolniške odsotnosti se boste vrnili na staro delovno mesto in opravljali delovne naloge, kot je to določeno v vaši pogodbi o zaposlitvi.
Delodajalec lahko za nadomeščanje, za čas delavčene odsotnosti, sklene pogodbo o zaposlitvi z drugim delavcem. Prav tako lahko, v kolikor z zakonom ali kolektivno pogodbo ni določeno drugače, delodajalec z namenom ohranitve zaposlitve ali zagotovitve nemotenega poteka delovnega procesa, za nadomeščanje začasno odsotnega delavca, drugemu delavcu pisno odredi začasno opravljanje njegovega dela.




