Vprašanje:

Mama se je upokojila leta 2011. Delodajalec ji noče izplačati odpravnine. Kaj storiti?
 

Odgovor:

Če ima mama plačilno listo (obračun),kjer je ta odpravnina obračunana, lahko vloži izvršbo na podlagi verodostojne listine preko portala e-sodstvo.

Če plačilnih list nima, mora vložiti tožbo na pristojno delovno sodišče.

e-obrazec: Tožba delavca zoper delodajalca za plačilo odpravnine

Treba je opozoriti tudi, da je zastaralni rok v katerem mora začeti z izterjavo 5 let.

Več informacij najdete v spodnjih člankih:

Informiran.si - Izvršba na podlagi verodostojne listine

Informiran.si - Kdaj in v kolikšnem znesku je delavec upravičen do odpravnine?

MojMaliPravnik
Brezplačni pravni odgovor

POZOR: Navedene informacije ne predstavljajo ali nadomeščajo konkretnega pravnega nasveta in so zgolj informativni pripomoček, glede katerega ponudnik ne jamči odškodninsko ali kako drugače. Odgovor je pripravljen na podlagi omejenih informacij in omejenega razumevanja in seznanjenosti s konkretno zadevo, okoliščinami in dejstvi, ki lahko vplivajo in so lahko pomembni za posamezno zadevo, ter glede na takrat veljavno zakonodajo. Zato ga ne gre jemati kot nadomestek konkretnega pravnega nasveta v konkretni pravni zadevi. V primeru potrebe po pravnem nasvetu, je potreben podrobnejši pregled zadeve s strani pravnika. V ta namen pa lahko uporabite tudi možnost Individualnega pravnega nasveta.

Pomagali smo že mnogim...:

 


Všečkaj MojMaliPravnik.net na Facebook-u in spremljaj najnovejše objavljene nasvete, ter ugodnosti in popuste za naše Facebook fane...

Všečkaj MojMaliPravnik.net na Facebook-u!