Vprašanje:
Mama se je upokojila leta 2011. Delodajalec ji noče izplačati odpravnine. Kaj storiti?
Odgovor:
Če ima mama plačilno listo (obračun),kjer je ta odpravnina obračunana, lahko vloži izvršbo na podlagi verodostojne listine preko portala e-sodstvo.
Če plačilnih list nima, mora vložiti tožbo na pristojno delovno sodišče.
e-obrazec: Tožba delavca zoper delodajalca za plačilo odpravnine
Treba je opozoriti tudi, da je zastaralni rok v katerem mora začeti z izterjavo 5 let.
Več informacij najdete v spodnjih člankih:
Informiran.si - Izvršba na podlagi verodostojne listine
Informiran.si - Kdaj in v kolikšnem znesku je delavec upravičen do odpravnine?




