Vprašanje:
Odgovor:
ZDR-1 v 116. členu določa:
116. člen
(invalidi in odsotni z dela zaradi bolezni)
(1) Delodajalec lahko odpove pogodbo o zaposlitvi invalidu zaradi nezmožnosti za opravljanje dela pod pogoji iz pogodbe o zaposlitvi zaradi invalidnosti in v primeru poslovnega razloga v primerih in pod pogoji, določenimi s predpisi, ki urejajo pokojninsko in invalidsko zavarovanje, oziroma s predpisi, ki urejajo zaposlitveno rehabilitacijo in zaposlovanje invalidov.
(2) V primeru odpovedi pogodbe o zaposlitvi invalidu po prejšnjem odstavku se glede pravic delavcev, ki niso drugače urejene s posebnimi predpisi, in glede posebnega varstva pred odpovedjo uporabljajo določbe tega zakona, ki veljajo za odpoved iz poslovnega razloga.
(3) Delavcu, ki mu je odpovedana pogodba o zaposlitvi iz poslovnega razloga ali iz razloga nesposobnosti, in je ob poteku odpovednega roka odsoten z dela zaradi začasne nezmožnosti za delo zaradi bolezni ali poškodbe, preneha delovno razmerje z dnem, ko se delavec vrne na delo oziroma bi se moral vrniti na delo, najkasneje pa s potekom šestih mesecev po izteku odpovednega roka.
(4) Varstvo po tem členu ne velja v primeru uvedbe postopka za prenehanje delodajalca.
Glede na to, da gre v Vašem primeru za postopek prenehanja delodajalca, določba 3. odstavka 116. člena ZDR-1 ne velja in Vam delovno razmerje preneha po preteku odpovednega roka, torej 12.7.2016.
Več informacij najdete v spodnjem članku:
Informiran.si - Kakšni so odpovedni roki pri prekinitvi pogodbe o zaposlitvi?
Informiran.si - Kako delodajalec poda redno odpoved pogodbe o zaposlitvi?
Informiran.si - Kdaj in v kolikšnem znesku je delavec upravičen do odpravnine?