Vprašanje:
Sem upravičen do odpravnine pri delu za določen čas, če mi delodajalec podaljšuje pogodbo za 3 mesce že eno leto?
Odgovor:
Da, seveda v kolikor po poteku zadnje pogodbe o zaposlitvi za določen čas, ne bo prišlo do podaljšanja zaposlitve oz. podpisa nove pogodbe in v kolikor v Vašem primeru pogodba o zaposlitvi ni sklenjena zaradi:
- nadomeščanja začasno odsotnega delavca,
- opravljanja sezonskega dela, ki traja manj kot 3 mesece v koledarskem letu,
- opravljanja javnih del oz. prenehanja pogodbe o zaposlitvi za določen čas, ki je bila sklenjena zaradi vključitve v ukrepe aktivne politike zaposlovanja v skladu z zakonom.
Prav tako Vam odpravnina ne pripada, če:
- če Vas delodajalec zaposli za nedoločen čas,
- če nadaljujete delo na podlagi pogodbe o zaposlitvi za nedoločen čas,
- če zavrnete pogodbo za nedoločen čas.
Več si lahko preberete v spodnjih člankih:
Informiran.si - Kdaj in v kolikšnem znesku je delavec upravičen do odpravnine?
Informiran.si - Podrobnosti o pogodbi o zaposlitvi za določen čas, ki jih morda ne poznate, a so zelo pomembne




